Podpora uporabnikom
⇒ KAKO PREVERIMO, ČE SO PODATKI V MINIMED MOBILE POSODOBLJENI
Diabetolog ob pregledu potrebuje zadnje osvežene podatke iz vaše črpalke.
Na povezavi vam prikazujemo, kako lahko hitro preverite datum zadnjega prenosa podatkov in ga osvežite. Osveževanje podatkov je prikazano kot "Prenos v teku" in traja najmanj 20 minut.
V nadaljevanju videa vam prikazujemo še postopek priprave Poročil.
>> Kratek video vodič (1 min)
⇒ POMOTOMA SEM IZBRISAL/A ODAJNIK. KAJ ZDAJ?
Med menjavo senzorja se včasih zgodi, da iz povezanih naprav pomotoma izbrišemo oddajnik. Nič hudega, zadeva je hitro in preprosto rešljiva - postopek najdete spodaj, prikaz pa na povezavi:
1. Oddajnik pred ponovnim povezovanjem priklopite na polnilnik.
2. V meniju Povezane naprave izberite Poveži novo napravo. POMEMBNO: med povezovanjem se oddajnik ne sme polniti, zato ga odklopite in postavite zraven črpalke.
3. Ko črpalka zazna oddajnik (npr. CGMGT123456), potrdite napravo in še enkrat potrdite, da se pojavi napis Povezovanje.
4. Ko se povezovanje zaključi, se na črpalki pojavi napis Povezovanje uspešno.
5. Takrat lahko oddajnik priklopite na senzor.
>> Ponovna povezava izbrisanega oddajnika
⇒ INZULINSKA ČRPALKA MED ZDRAVSTVENIMI PREISKAVAMI
Pri nekaterih zdravstvenih preiskavah veljajo posebna pravila za ravnanje z inzulinsko črpalko in sistemom za neprekinjeno merjenje glukoze: slikanje z magnetno resonanco, naprave za diatermijo ali druge naprave ki ustvarjajo močna magnetna polja (rentgensko slikanje, CT-slikanje ali druge vrste sevanja).
Previdnost velja tudi na letališčih.
>> Navodila za RTG, MR, CT ...
⇒ NAČRT UKREPANJA OB VISOKI VREDNOSTI GLUKOZE (samo za odrasle uporabnike inzulinske črpalke!)
Cilj zdravljenja sladkorne bolezni z uporabo inzulinske črpalke je vzdrževanje ravni glukoze čim daljši čas dneva in noči v ciljnem območju, med 3,9 mmol/L in 10 mmol/L. Na raven glukoze vplivajo številni dejavniki in raznolike dnevne aktivnosti, zato se zgodi, da se raven glukoze občasno zniža pod 3,9 mmol/L ali naraste nad 10 mmol/L. Pomembno je, da tedaj ukrepamo pravočasno in pravilno.
Na povezavi boste našli Algoritem ukrepanja ob povišani vrednosti glukoze za preprečevanje diabetične ketoacidoze pri zdravljenju z inzulinsko črpalko, ki ga je pred kratkim izdelala skupina strokovnjakov iz KO za endokrinologijo, diabetes in bolezni presnove, UKC Ljubljana. Algoritem je namenjen za uporabo pri odraslih uporabnikih inzulinske črpalke. Za ukrepanje v primeru, kadar je uporabnik inzulinske črpalke otrok, se obrnite po navodila na Pediatrično kliniko.
>> Načrt ukrepanja ob hiperglikemiji (odrasli!)