Globoka možganska stimulacija (GMS)

Globoka možganska stimulacija (GMS) je oblika zdravljenja, ki se lahko prilagodi vašemu življenjskemu slogu in učinkuje 24 ur na dan.

GMS pomaga nadzorovati gibalne (motorične) simptome, kot so tresavica (tremor), upočasnjeno gibanje (bradikinezija) in togost (rigidnost).
Če zdravila niso več tako učinkovita kot nekoč in simptomi otežujejo vsakodnevno življenje, vam lahko pomaga zdravljenje z GMS.
GMS je primerna terapija za bolnike z motnjami gibanja, pri katerih so že izčrpane vse možnosti zdravljenja boleznih, kot so:

Kirurški postopek in zdravljenje z globoko možgansko stimulacijo

doc. dr. Mitja Benedičič, spec. nevrokirurg

Nevrokirug je del multidisciplinarnega konzilija Centra za ekstrapiramidne bolezni na Kliničnem oddelku za bolezni živčevja Nevrološke klinike, kjer poteka predoperativna obravnava bolnikov s Parkinsonovo boleznijo, ki so kandidati za uvedbo globoke možganske stimulacije. Globoka možganska stimulacija je del stereotaktične nevrokirurgije, ki s pomočjo referenčnega okvirja in tridimenzionalnega koordinatnega sistema omogoča natančno lokalizacijo majhnih tarč v globini možganov.

Kandidati za globoko možgansko stimulacijo: z globoko možgansko stimulacijo pri nas najpogosteje zdravimo bolnike s Parkinsonovo boleznijo, distonijo in esencialnim tremorjem. Več …

Od 85-89 % oseb z GMS ima klinično pomembne in opazne izboljšave motoričnih simptomov.

Scroll to Top