Kje in kako nosimo inzulinsko črpalko

Pri odločanju za inzulinsko črpalko je eno najpomembnejših vprašanj kje jo bomo nosili in kako? Dejstvo je, da mora biti zaradi načina delovanja, črpalka povezana s telesom 24 ur na dan. Seveda črpalko lahko odstranimo za čas tuširanja, oblačenja, športnih aktivnosti in v intimnih trenutkih, kar naredimo hitro in enostavno.

In kje bomo nosili inzulinsko črpalko? Načinov nošenja črpalke je veliko in vsak posameznik izbere tistega, ki mu v določenem trenutku najbolj ustreza. Nekateri uporabniki nosijo inzulinsko črpalko v etuiju za pasom, podobno kot npr. mobilni telefon. Drugi morda nočejo opozarjati nase in na svojo bolezen in si želijo, da je inzulinska črpalka skrita pred očmi javnosti. Nosimo jo lahko pripeto s sponko na notranji strani oblačil ali v žepu, ženske pa za nedrčkom.

Na voljo je mnogo različnih torbic, pasov in sponk, načine nošenja pa lahko menjamo (npr. za šport uporabljamo torbico s pasom na »ježka«, v času službe si črpalko s sponko namestimo v žep, za spanje pa si jo zataknemo za pižamo ali enostavno položimo ob sebe na posteljo). Vsekakor pa ni potrebe, da bi se zaradi inzulinske črpalke počutili omejene pri oblačenju ali v kakršni koli drugi situaciji.

V primerih, ko črpalke ne želimo ali ne moremo uporabiti, pa si lahko dodamo inzulin tudi s pomočjo daljinskega upravljalnika na daljavo.

Naše dosedanje izkušnje kažejo, da se večina uporabnikov na črpalko privadi že po nekaj dneh uporabe. Zaradi vseh prednosti, ki jih črpalka prinese v naše življenje (svobodnejše življenje, manj pikanja, lažje prilagajanje prehrane in športa, boljša urejenost krvnega sladkorja, ipd), na stalno prisotnost naše nove življenjske sopotnice kmalu pozabimo.

Scroll to Top